Ruszył Barometr Wyborczy

UWAGA! RUSZYŁ BAROMETR WYBORCZY 2023

Czym jest Barometr Wyborczy 2023?

Jest to darmowa aplikacja internetowa, która umożliwia wyborcom porównanie własnych poglądów politycznych ze stanowiskami komitetów startujących w wyborach parlamentarnych w Polsce w 2023 roku. Głównym zadaniem tej aplikacji jest pomoc w zorientowaniu się, któremu komitetowi poglądy danego wyborcy są najbliższe, co może być przydatne w podjęciu decyzji na kogo oddać głos w nadchodzących wyborach.

Barometr Wyborczy 2023 jest całkowicie niezależny merytorycznie i finansowo od wszelkich partii i komitetów politycznych, kandydatów oraz innych organizacji. Za realizację tego projektu w pełni odpowiadają doświadczeni naukowcy z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce. Pod kierownictwem Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego pracuje zespół złożony z politologów, socjologów oraz specjalistów z zakresu komunikacji społecznej i wiedzy o mediach, przy technicznym wsparciu DigiPols Lab z Cyprus University of Technology.

Barometr Wyborczy to obecny na rynku od 2014 roku sprawdzony sposób na wsparcie wyborców. Został  on przetestowany w trakcie wyborów różnego szczebla w wielu krajach Europy. Za jego oprogramowanie odpowiada szwajcarski partner C2D - Centre for Research on Direct Democracy z Zurych University oraz konsorcjum badaczy opartych na Kieskompas i PreferenceMatcher.

Narzędzie zostało sfinansowane ze środków Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, w ramach Programu Strategicznego 'Inicjatywa Doskonałości' w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Więcej informacji: