Warsztat dziennikarski Ouest-France

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE POD PATRONATEM REDAKCJI OUEST-FRANCE MAJ 2017

WYKŁADY FRANCUSKIEGO DZIENNIKARZA PRASOWEGO, MARCA MAHUZIERA

Zapraszamy na dwa wykłady Marca Mahuziera, doświadczonego reportażysty i dziennikarza redakcji dziennika „Ouest-France” z Rennes (Francja).
Marc Mahuzier będzie mówił o prawie prasowym i deontologii zawodu dziennikarza z punktu widzenia praktyka. Wykłady będą tłumaczone.
Zapisy na wykłady, które planowane są na kwiecień 2020 roku przyjmuje drogą mailową dr Teresa Sławińska do dnia 31 stycznia 2020: t.slawinska@gmail.com
W tytule maila proszę napisać: wykłady Ouest-France
Zapraszamy!

STAŻ DZIENNIKARSKI „OUEST-FRANCE"

8-10 kwietnia 2019 r.

Jeśli :

1. mówisz po polsku,

2. szlifujesz swój warsztat dziennikarski,

3. potrzebujesz praktyk,

4. zbierasz certyfikaty,

5. jesteś otwarty na szkolenia,

6. cenisz sobie doświadczenie specjalistów,

7. zdobywasz doświadczenie zagraniczne

to na pewno zainteresuje Cię ta oferta.

"Ouest-France" jest francuskim dziennikiem regionalnym reprezentującym wysokim poziom profesjonalizmu. Przewyższa nakładem takie francuskie dzienniki opiniotwórcze o zasięgu krajowym, jak "Le Monde" czy "Le Figaro". Jest pod wieloma względami gazetą, z której młodzi dziennikarze mogą czerpać pozytywne wzorce (http://www.ouest-france.fr), jest dziennikiem niezależnym, trwającym na rynku od przeszło stu lat.

Od 1998 roku do IDMiKS przyjeżdża dziennikarz "Ouest-France", w tym roku będzie ich dwóch,  były zastępca redaktora naczelnego, Jean-Pierre Chapelle oraz Marc Mahusier - grand reporeteur gazety, by przeprowadzić staż dla studentów. Staż trwa trzy dni i ma formę wykładowo-warsztatową. Wszystkie wykłady oraz warsztaty są tłumaczone przez dr Teresę Sławińską, która od dwudziestu lat jest koordynatorką tego projektu ze strony IDMiKS.

Uczestniczenie w tym stażu  pozwala uzyskać wiedzę, doświadczenie, umiejętności oraz, jeśli spełnisz wymagania stawiane przez prowadzącego,  certyfikat potwierdzający odbycie stażu w zagranicznej gazecie, co stanowić będzie cenny element Twojego CV.

Staż jest kierowany do wszystkich zainteresowanych, jednak szczególnie do studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych IDMiKS UJ!

Nie jest konieczna znajomość języka francuskiego! Francuskojęzyczni studenci będą mieli przyjemność kontaktu z żywym językiem, więc tym bardziej właśnie ich zapraszamy!

Osoby, które zapiszą się na staż będą zaproszone przed przyjazdem francuskich redaktorów na wstępny wykład, podczas którego dr Sławińska przekaże szczegóły dotyczące stażu i warunków otrzymania certyfikatu.

Aby wpisać się na listę uczestników, należy się zgłosić mailowo do dr Teresy Sławińskiej (t.slawinska@gmail.com). W tytule maila proszę napisać „zgłoszenie na staż Ouest-France 2019”.

Staż odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2019 roku. Uczestnicy stażu będą zwolnieni z zajęć, które kolidować będę z warsztatem.

Aby otrzymać certyfikat Studentki i Studenci  będą zobowiązani, oprócz spełnienia warunków, które podamy podczas wstępnego wykładu, być obecni na wszystkich modułach stażu.

Data opublikowania: 25.10.2012
Osoba publikująca: Wiesław Bracha