Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

DZIAŁANOŚĆ STUDENCKA

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

UJOT FM, czyli radio internetowe, które na Uniwersytecie Jagiellońskim działa od 2015 roku. Studenckie, niefiltrowane – bez cenzury i bez owijania w bawełnę! W ramówce znajdziecie najciekawsze informacje o aktualnych wydarzeniach w Krakowie, Polsce i na świecie. Do tego czeka na Was szereg autorskich audycji na dosłownie każdy temat. Rock, hip hop, alternatywne brzmienia, gramy też czasem na poważnie :-) U nas możecie natrafić na wszystkie gatunki muzyki przeplatane eksperckimi komentarzami naszych prowadzących! Do tego nutka polityki, sportu oraz szeroko pojętej kultury i mamy przepis na najlepsze radio studenckie w Polsce! 

Można nas słuchać na www.ujot.fm lub w aplikacji mobilnej.

Napisz do nas na redakcja@ujot.fm 

Sprawdź nas w mediach społecznościowych.

Przyjdź do redakcji i poczuj magię radia!

redakcja UJOT FM

UJOT TV to studencka telewizja działająca od 2007 roku.

W ofercie programowej, tworzonej przez studentów, ma takie formaty jak: 

"News, sonda" – krótki felieton informacyjny;
"3 pytania do" – magazyn publicystyczny o tematyce około uczelnianej;
"Między sesjami" – magazyn publicystyczno-newsowy o lekkim i dynamicznym charakterze z tematyką studencką oraz młodzieżową;
"Nocnik TV" – relacja z „Nocnika” czyli Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego organizowanego przez krakowskie Kino Pod Baranami.

Odwiedź oficjalne konto UJOT TV na Facebooku: https://www.facebook.com/ujottv.

Studenckie Nagrody Dziennikarskie – MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. Dzięki Plebiscytowi przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze – z punktu widzenia przyszłego redaktora – tory. Przyznając MediaTory chcemy pokazać, jak ważne dla osób dopiero wkraczających do medialnego świata są rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

Odwiedź oficjalną stronę plebiscytu: http://www.mediatory.pl

prowadzący galę Mediatory w roku 2019

Głębia Spojrzenia to konkurs dla ludzi z pasją, studentów różnych kierunków. Czekamy na zdjęcia, które nie tylko dokumentują rzeczywistość, ale i odznaczają się wysokim poziomem artystycznym.

Jako studenci dziennikarstwa chcemy nauczyć się nie tylko patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, ale także poznawać punkty widzenia innych. Dlatego w Głębi Spojrzenia zachęcamy wszystkich studentów do zaprezentowania nam pięknych historii, ciekawych opowieści za pomocą fotografii.

Chcemy pokazać, że nie najdroższy sprzęt, nie program graficzny, ale przenikliwe spojrzenie może zadecydować o dobrym zdjęciu. 

Wierzymy, że obserwacja stanowi próbę zrozumienia otaczającego nas świata, co niewątpliwie jest wspólnym mianownikiem fotografii i dziennikarstwa.

Odwiedź oficjalny profil konkursu na Facebooku: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/

laureaci konkursu Głębia Spojrzenia w roku 2018

Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa zrzesza osoby zainteresowane badaniami i dyskusją nad zagadnieniami związanymi z dziennikarstwem, reklamą, promocją, public relations oraz zmianami społecznymi w dobie nowych mediów. Działalność Koła obejmuje dwa główne obszary: badawczy i organizacyjny. W obszarze badawczym członkowie Koła biorą udział w realizacji projektów w ramach Obserwatorium Dialogu Obywatelskiego, gromadząc i kodując materiał empiryczny. W obszarze organizacyjnym Koło zaangażowane było w przygotowanie kolejnych edycji Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory oraz konkursu Głębia Spojrzenia.

W Instytucie Dziennikarstwa Mediów i Komunikacji Społecznej UJ od dziesięciu lat organizowany jest konkurs na najlepszy reportaż. Mogą brać w nim udział studenci I roku. Uczestnicy pracują podczas semestru zimowego nad swoimi tekstami. Temat nie jest narzucony. Teksty są oceniane w semestrze letnim przez wszystkich studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Każdy oceniający poza głosowaniem przygotowuje też szerszą opinię o materiałach. Uczestnicy, którzy zazwyczaj pierwszy raz mają do czynienia z tą formą dziennikarską, zyskują dzięki temu możliwość skonfrontowania się z opiniami dużej grupy czytelników. Poniżej, w kolejności zgodnej z liczbą zdobytych punktów, prezentujemy teksty z ostatnich trzech edycji.

 

Edycja 2022

Amelia Malisz, 7 grzechów głównych

Anna Andrysiak, Mamy problemy psychiczne

Aleksandra Jesionka, Anulować hip-hop

Zuzanna Wawrzyniak, Moja Italia. Spotkanie tandety z pięknem

 

Edycja 2021

Marta Ochman, Z kości na ości, z ości na proch

Łukasz Słowiński, Pojęcie ryzyka

Aleksandra Wieczorek, Towarzysz podróży, niecały metr stąd

Karolina Krasny, Kobieta 21

Maciej Serweta, Przypadek altówki

Yevhenii Diachkov, Raj (nie) piekło dla kobiet

Maria Cipińska, Fuga

Justyna Bik, Niepowtarzalna rzeczywistość

 

Edycja 2020

Michał Szyndler, Jesteśmy od wszystkiego

Małgorzata Durmaj, Ścięta głowa

Elżbieta Kamińska, #bestfriend

Sandra Soldatowa, Czy można to nazwać rewolucją?

Laura Nowakowska, W świecie Wikingów, czyli jak spędzić 70 dni na Islandii