Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Forum for European Journalism Students

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

logo Forum for European Journalism StudentsFEJS International jest międzynarodową organizacją typu non-profit, z ponad trzydziestoletnią tradycją, utworzoną w celu wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia wśród europejskich studentów dziennikarstwa i początkujących praktyków zawodu. Do jej podstawowych zadań należy promowanie ponadnarodowych interakcji wśród członków, rozwijanie ich kapitału społecznego i kształtowanie ram edukacyjnych służących poprawie zawodowych umiejętności.

Wszystkie wspomniane cele znajdują realizację podczas dorocznego kongresu, organizowanego na europejskich uczelniach wyższych, posiadających uprawnienia do kształcenia na kierunku dziennikarstwa, wybieranych uprzednio przez członków Forum. W poprzednich latach przedstawiciele Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej reprezentowali swoją jednostkę w kongresach organizowanych na Uniwersytecie Kolońskim (2014 r.), Uniwersytecie Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach (2015 r.) oraz Uniwersytecie Turyńskim (2016 r.).

Annual Congress 2018 odbył się w dniach 19-24 kwietnia w Krakowie pod hasłem „Media Social Responsibility” odwołującym się do postępującej mediatyzacji sfery publicznej, relatywizacji prawdy i intensyfikujących się nieetycznych praktyk w przestrzeni komunikacyjnej. 

plakat promujący kongres FEJS "Media Social Responsibility" w roku 2018