Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Krakowskie Stowarzyszenie Mówców

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Turniej Debat o Mediach

logo Turnieju Debat o MediachTurniej Debat o Mediach to międzyszkolny turniej debat oksfordzkich dla uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczestników i uczestniczek w zakresie mediów i dziennikarstwa oraz promowanie umiejętności publicznego przemawiania w uporządkowany i merytoryczny sposób. Projekt służy również badaniu potencjału debaty oksfordzkiej w edukacji medialnej. 

Projekt organizowany jest przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inicjatorką i koordynatorką Turnieju jest studentka III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej – Anna Kulma.

Zagadnienia, poruszane przez uczestników i uczestniczki turnieju, będą dotyczyć świata mediów i pracy dziennikarza. Formuła debaty oksfordzkiej pozwoli na dogłębną analizę problemu i merytoryczną argumentację „za” i „przeciw” danemu problemowi. Dyskusje oceniać będą eksperci z Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej oraz z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. 

Turniej Debat o Mediach oraz towarzyszące mu badanie potencjału debaty oksfordzkiej w edukacji medialnej odbędą się w styczniu 2022 r. Bieżące informacje na temat projektu dostępne są na stronie https://www.facebook.com/ksmowcow.

Regulamin Turnieju udostępniamy do pobrania poniżej. 

Pliki do pobrania
pdf
Regulamin Turnieju Debat o Mediach