Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia naukowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Z radością informujemy, że nasza absolwentka Katarzyna Kobylarczyk została laureatką 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki za książkę Strup. Hiszpania rozdrapuje rany.

Serdecznie gratulujemy i polecamy lekturę nagrodzonego reportażu: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/strup.

laureatka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Z radością informujemy, że Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach – Medi@stery przyznała głowną nagrodę mgr Katerynie Savranskiej za pracę pt. „Problematyka  walki informacyjnej w relacjach Rosji z wybranymi państwami europejskimi. Perspektywa medioznawcza”, przygotowaną pod kierunkiem prof. Agnieszki Hess. Trzecie miejsce w VI edycji konkursu zajęła mgr Karina Veltzé za pracę „Forum obrazkowe jako przestrzeń komunikacji politycznej w Polsce”. Jej promotorem jest prof. Dominika Kasprowicz.

Serdecznie gratulujemy!

Z radością informujemy, że mgr Joanna Grzechnik otrzymała pierwszą nagrodę w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach - Mediastery za pracę „Rola nowych mediów w aktywizacji społeczności lokalnej na przykładzie ruchów miejskich w Krakowie. Studium przypadku: Krakowski Alarm Smogowy” napisaną pod kierunkiem dr hab. Marii Magoskiej.

Serdecznie gratulujemy!

laureaci konkursu Mediastery w roku 2018

fot. https://mediastery.ug.edu.pl

Z radością informujemy, że Magdalena Idem wygrała VII edycję Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego dla młodych dziennikarzy organizowanego przez Fundację Herodot. Fundacja przyznaje co roku stypendium w celu realizacji projektów reporterskich.

Serdecznie gratulujemy!

laureaci VII edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego

fot. http://www.nowyfolder.com

Z radością informujemy, że mgr Olivia Kłusek zajęła pierwsze miejsce w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach za pracę pt. „Latte-feminizm, pop-feminizm i girl power. Trywializacja pojęcia feminizmu w kobiecej prasie ilustrowanej segmentu luksusowego”. Kapituła wyróżniła także pracę mgr Magdaleny Litman pt. „Wirusy umysłu. Koncepcja piątej władzy, przegląd i analiza nowych zjawisk komunikacyjnych w internecie”. Promotorem obu prac jest Małgorzata Lisowska-Magdziarz.

Serdecznie gratulujemy!

laureatki konkursu Mediastery w roku 2016

fot. https://mediastery.ug.edu.pl