Głębia Spojrzenia

Głębia Spojrzenia

Uchwyć chwilę! Rusza kolejna edycja Głębi Spojrzenia!  
 
Wystartowała 10. edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Fotograficznego Głębia Spojrzenia. Jak co roku, jurorzy docenią młodych miłośników fotografii, potrafiących zamknąć piękno świata w swoich dziełach. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną do 12 kwietnia.  
 
Głębia Spojrzenia jest dedykowana społeczności akademickiej, pragnącej rozwijać zainteresowanie fotografią i chętnej do przedstawienia swojej twórczości szerszej widowni. Co jest potrzebne, aby wziąć udział w konkursie? Pasja i serce włożone w pracę. Nie liczą się pieniądze wydane na sprzęt fotograficzny, lecz wrażliwość artystyczna osoby stojącej za obiektywem. Odkrywanie nowych talentów to główna idea przyświecająca Głębi Spojrzenia.  Prace można przesyłać w trzech kategoriach tematycznych:
 
Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki.  
Kategoria II: Dzieła codzienności - fotofelieton: wycinek rzeczywistości.
Kategoria III: Historie prawdziwe - mały fotoreportaż (3 fotografie).
 
Prace będą oceniane przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to między innymi: Bartłomiej Jurecki (fotoreporter Tygodnika Podhalańskiego), Mateusz Skwarczek (fotoreporter Gazety Wyborczej) czy Maksymilian Rigamonti (fotografujący dla Dziennika Gazety Prawnej).
 
Zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu w jednym z krakowskich lokali. Tam również laureaci otrzymają tematyczne nagrody, które pozwolą na dalszy rozwój fotograficznej pasji. Poprzednie edycje przyciągały uwagę zarówno studentów, jak i mediów. Każdego roku zostaje nadesłanych kilkaset prac, co potwierdza zainteresowanie konkursem.
 
Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: glebiaspojrzenia@knsd.pl. Karta zgłoszeniowa oraz pełen regulamin znajdują się na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.com.pl. Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajduje się także w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/ oraz na instagramowym profilu: @glebiaspojrzenia.  
 
Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.
Data opublikowania: 08.04.2019
Osoba publikująca: Małgorzata Chęcińska-Głazik