Warsztat dziennikarski Ouest-France

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE POD PATRONATEM REDAKCJI OUEST-FRANCE MAJ 2017

 

STAŻ DZIENNIKARSKI „OUEST-FRANCE"
8-11 maja 2018 r.
 
Jeśli :
 
1. mówisz po polsku,
2. szlifujesz swój warsztat dziennikarski,
3. potrzebujesz praktyk,
4. zbierasz certyfikaty,
5. jesteś otwarty na szkolenia,
6. cenisz sobie doświadczenie specjalistów,
7. zdobywasz doświadczenie zagraniczne
to na pewno zainteresuje Cię ta oferta.
 
"Ouest-France" jest francuskim dziennikiem regionalnym reprezentującym wysokim poziom profesjonalizmu. Przewyższa nakładem takie francuskie dzienniki opiniotwórcze o zasięgu krajowym, jak "Le Monde" czy "Le Figaro". Jest pod wieloma względami gazetą, z której młodzi dziennikarze mogą czerpać pozytywne wzorce (http://www.ouest-france.fr), jest dziennikiem niezależnym, trwającym na rynku od przeszło stu lat.
Od 1998 roku do IDMiKS przyjeżdża dziennikarz "Ouest-France", w tym roku będzie nim były zastępca redaktora naczelnego, Jean-Pierre Chapelle, by przeprowadzić staż dla studentów. Staż trwa cztery dni i ma formę wykładowo-warsztatową. Wszystkie wykłady oraz warsztaty są tłumaczoneprzez dr Teresę Sławińską, która od dwudziestu lat jest koordynatorką tego projektu ze strony IDMiKS.
Uczestniczenie w tym stażu  pozwala uzyskać wiedzę, doświadczenie, umiejętności oraz, jeśli spełnisz wymagania stawiane przez prowadzącego,  certyfikat potwierdzający odbycie stażu w zagranicznej gazecie, co stanowić będzie cenny element Twojego CV.
Staż jest kierowany do wszystkich zainteresowanych, jednak szczególnie do studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych IDMiKS UJ!
Nie jest konieczna znajomość języka francuskiego! Francuskojęzyczni studenci będą mieli przyjemność kontaktu z żywym językiem, więc tym bardziej wlaśnie ich zapraszamy!
 
Osoby, które zapiszą się na staż będą zaproszone przed przyjazdem redaktora Chapelle'a na wstępny wykład, podczas którego dr Sławińska przekaże szczegóły dotyczące stażu i warunków otrzymania certyfikatu. 
Należy się zgłosić mailowo do dr Teresy Sławińskiej (t.slawinska@gmail.com) i wpisać na listę. W tytule maila proszę napisać „zgłoszenie na staż Ouest-France 2018”.
Staż odbędzie się w dniach 8-11 maju 2018 roku. Uczestnicy stażu będą zwolnieni z zajęć, które kolidować będę z warsztatem. 
Aby otrzymać certyfikat Studentki i Studenci  będą zobowiązani, oprócz spełnienia warunków, które podamy podczas wstępnego wykładu, być obecni na wszystkich modułach stażu.
 
Można będzie uczestniczyć w wybranych modułach, ale nie można będzie otrzymać certyfikatu. 
 
dr Teresa Sławińska

           

Data opublikowania: 25.10.2012
Osoba publikująca: Wiesław Bracha