Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

mgr Tytus Ferenc

portret mgra Tytusa FenencaZakład Dziennikarstwa i Komunikowania Międzynarodowego

ferrum1@op.pl
pokój 1.304

 

Wykładowca, magister nauk politycznych ze specjalizacją dziennikarską, dyplom na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w 1992.

Interesuje się między innymi, językiem angielskim w mediach (w prasie, radio, telewizji, i internecie) krajów anglojęzycznych i w historii, biznesie, turystce i w przemyśle naftowym.
Tłumaczył różne książki o turystyce, sztuce i o przemyśle naftowym w Polsce.

Poza tym, pracował w różnych mediach, Radio RMF FM, Telewizja Wisła, Radio Kraków i był współzałożycielem i redaktorem czasopism: Inside Kraków, Nafta i Gaz Biznes, współpracował z stacjami telewizji takimi jak Reuters TV i PBS (publiczna telewizja amerykańska). 

Współpracuje z firmą Cracovian International Consultants, gdzie prowadzi kursy w dziedzinie public relations pod tytułami: "Efektywne Kontakty z Mediami", "Szkolenie w Zakresie Technik Informatycznych - Zachowań Informacyjnych", i "Szkolenie Medialne - Zarządzanie Kryzysem w Mediach" dla kadr różnych międzynarodowych firm działających w Polsce, między innymi jak British Petroleum, Delphi (General Motors), i Lafarge.

Prowadzi badania związane z wojną w Iraku w mediach, co w przyszłości stanie się przedmiotem rozprawy doktorskiej, pisanej pod opieką naukową prof. dr. hab. Teresy Sasińskiej-Klas.