Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Książka współautorstwa prof. Agnieszki Hess nominowana do nagrody im. K. Jakubowicza

Z radością informjemy, że książka Populist Political Communication in Poland. Political Actors, Media, Citizens, której współautorką jest prof. UJ dr hab. Agnieszka Hess otrzymała nominację do nagrody im. dr. Karola Jakubowicza, afiliowanej przy Polskim Towarzystwie Komunikacji Społecznej.

Nagroda została ustanowiona przez Małgorzatę Semil-Jakubowicz w 2018 roku i jest przyznawana za wybitne prace naukowe, które wpisują się w obszar zainteresowań Patrona Nagrody. Głównym celem konkursu jest wspieranie naukowców, którzy zajmują się badaniami demokracji, praw człowieka, polityki medialnej, etyki dziennikarskiej i mediów publicznych.

Nominacje przyznano 6 ze zgłoszonych do konkursu publikacji. Wspomniana praca została doceniona „aa zbadanie zjawiska populizmu w oparciu o ilościowe i jakościowe badania porównawcze, a także zidentyfikowanie rekomendacji w zakresie komunikacji politycznej w Polsce”. Książka jest efektem realizacji grantu NCN HARMONIA w latach 2016-2020. 

Informacja o zwycięzcy/zwyciężczyni zostanie ogłoszona publicznie w dniu 28 kwietnia 2021, w rocznicę śmierci Patrona Nagrody.

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu dostępnych jest na stronie: https://www.ptks.pl/konkursy/nagroda-im-dr-karola-jakubowicza/318-edycja-2021.